28. 03. 2022

Podelitev certifikata Voda iz pipe BC Naklo

Biotehniški center Naklo je ponosni prejemnik certifikata Voda iz pipe. Na Svetovni dan voda, v torek, 22. marca 2022, je Biotehniški center Naklo prejel certifikat Voda iz pipe. Certifikat je podelila Gospodarska zbornica Slovenije, Zbornica komunalnega gospodarstva.     Steklenice so prejeli vsi dijaki in študentje BC Naklo, logotip..
28. 03. 2022

Očistimo Kranj 2022 - čisto je lepo

V Mestni občini Kranj so v sodelovanju z Zvezo tabornikov občine Kranj in Komunalo Kranj v soboto, 26. 3., dopoldne izvedli tradicionalno, že 21. čistilno akcijo OČISTIMO KRANJ 2022 – Kranj ni več usran. Na širšem območju MOK je skupno čistilo okoli 5300 ljudi, zbrali smo 13.660 kilogramov odpadkov, kar je približno tri tone manj kot..
18. 03. 2022

Statistični podatki ob svetovnem dnevu voda 2022 - polovico načrpane vode se je dobavilo gospodinjstvom

V 2020 je bilo 97,6 % ali 165 milijonov m³ vse vode, načrpane za javni vodovod, iz podzemnih vodnih virov, od tega 52 milijonov m³ iz izvirov. Za potrebe gospodinjstev se je iz javnega vodovoda dobavilo 40,2 m³ vode na prebivalca letno oziroma 110 l na prebivalca na dan.    Vir: SURS
18. 03. 2022

Svetovni dan voda 2022 – Podzemna voda: skrito naj postane vidno

Svetovni dan voda obeležujemo vsako leto 22. marca. Z obeležitvijo dneva poudarjamo pomen vode in zavedanja, da več kot 2 milijardi ljudi nima dostopa do pitne vode. Vsi uporabniki smo soodgovorni za ohranjanje kakovosti vode. Poskrbimo za redno vzdrževanje hišnega vodovodnega omrežja in bodimo pozorni, da v naravi ne odlagamo odpadkov oz...
14. 03. 2022

Konec poračuna cen odvajanja komunalne odpadne vode v Mestni občini Kranj

Uporabnike obveščamo, da je končano obdobje poračuna cen odvajanja komunalne odpadne vode. Od 1. 2. 2022 dalje veljajo potrjene cene storitev in omrežnin za odvajanje brez poračuna. Obdobje poračuna cen za čiščenje komunalne odpadne vode pa se bo zaključilo 28. 2. 2022.
11. 03. 2022

Danes je svetovni dan vodovodov

Komunala Kranj skrbi za varne vodovodne instalacije in kakovostno pitno vodo vse dni v letu, danes pa je za nas še posebej pomemben dan.     Obeležujemo svetovni dan vodovodov - mednarodni dogodek, ki ga je sprožil Svetovni vodovodni svet in poteka vsako leto 11. marca, da bi prepoznali pomembno vlogo, ki jo ima vodovod v družbi za..
21. 02. 2022

Nečistoče med odpadnim papirjem in kartonom - Stružnikova pot v Šenčurju

V zabojnik za odpadni papir in karton odlagamo: časopise, revije, prospekte, knjige, zložen karton, lepenko, pisemski in ovojni papir, kuverte, papirnate vrečke, kartonsko embalažo.   Vanj pa zagotovo ne sodijo pločevinke, plastenke in folija, ki smo jih našli v notranjosti zabojnika na ekološkem otoku, ki stoji na Stružnikovi poti..
21. 02. 2022

Očistimo Kranj - čistilna akcija 2022

Predvidoma konec marca bo potekala že 21. tradicionalna čistilna akcijo OČISTIMO KRANJ 2022 – Kranj ni več usran, ki jo organizira Zveza tabornikov občine Kranj v sodelovanju z Mestno občino Kranj (MOK). Taborniki vabijo k čimprejšnjim prijavam, da bodo lahko udeležencem zagotovili vse potrebno za čiščenje in topel obrok, MOK pa vsa..
16. 02. 2022

Obnova vodovoda in prekinitve oskrbe s pitno vodo - Laze

V naselju Laze v Mestni občini Kranj se začenjajo obnovitvena dela na vodovodu, kanalizaciji in drugi infrastrukturi. Zaradi težavnosti gradbenih del pričakujemo nenapovedane prekinitve dobave pitne vode. Zaključek del je predviden v sredini naslednjega tedna.