02. 08. 2022

Nov parkirni režim na Zlatem polju

Od 1. avgusta 2022 dalje na Zlatem polju v podconi C2-I velja režim kratkotrajnega parkiranja. Ob delavnikih bo tako možno parkiranje največ do ene ure, vendar pa bo treba čas prihoda na parkirišče ustrezno označiti. To za imetnike parkirnih dovolilnic in parkirnih abonmajev ne velja, saj so upravičeni do neomejenega parkiranja na tem..
21. 07. 2022

Razpisujemo kadrovske štipendije 2022/23

Komunala Kranj, d.o.o., je tretja največje komunala v Sloveniji in največje javno podjetje na Gorenjskem. Ustanoviteljice podjetja so Mestna občina Kranj ter Občine Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Medvode, Naklo, Preddvor in Jezersko. Naše poslanstvo je trajnostno gospodarjenje z viri in razvijanje celovitih ter kakovostnih rešitev za..
06. 07. 2022

Upravljanje komunalnih čistilnih naprav (KČN) na prispevnem območju reke Kokre

Med zadnjim vročinskim valom je veliko prebivalcev poiskalo osvežitev v reki Kokri. Kopalce zanima, ali je kopanje v reki varno. Na reki Kokri ni območij kopalnih voda, kjer bi se izvajal uradni monitoring. Mestna občina Kranj je v juniju naročila informativne meritve kakovosti kopalne vode, na lokacijah Kosorep in Huje.   Ker so vodostaji..
29. 06. 2022

Prepoved uporabe pitne vode za zalivanje

Uporabnike obveščamo, da zaradi visokih temperatur in sušnega obdobja prihaja do povečane porabe pitne vode in s tem zmanjšane izdatnosti posameznih vodnih virov. Do preklica velja prepoved uporabe pitne vode za zalivanje zelenic, polnjenja bazenov, polivanja cestišč in poti, pranja avtomobilov na domu ter polnjenje gasilskih cistern brez..
17. 06. 2022

Nove podzemne zbiralnice za ločeno zbiranje odpadkov v KS Bratov Smuk

Kranj, 17. junij 2022 – Prebivalcem Krajevne skupnosti Bratov Smuk sta po novem na voljo dve lokaciji podzemnih zbiralnic za ločeno zbiranje odpadkov. S tvornim sodelovanjem so Mestna občina Kranj, Krajevna skupnost Bratov Smuk, Komunala Kranj in upravnik Domplan po več letih iskanja primerne rešitve za zbiranje odpadkov na tem območju..
16. 06. 2022

Nova vrtljiva vrata na Mestnem pokopališču Kranj

Danes smo začeli z gradbenimi deli na Mestnem pokopališču Kranj na vhodu oziroma izhodu pri nakupovalnem središču Supernova Qlandia. Tam bomo namestili vrtljiva vrata, s čimer želimo med drugim preprečiti tudi prehode po pokopaliških poteh z (motornimi) kolesi, kar je sicer prepovedano. V času del tam vstop ne bo možen, bo pa na drugih..
08. 06. 2022

Obnova vodovoda - Pot na Jošta

V Stražišču, Pot na Jošta smo v tem tednu pričeli z obnovo dotrajanega vodovodnega omrežja v dolžini 280 m (investitor je Mestna občina Kranj, izvajalec del Komunala Kranj). Dela za izboljšavo oskrbe s pitno vodo na gradbišču in posledično popolna zapora ceste bodo trajala do 5. 8. 2022.  V tem času lahko prihaja do občasnih..
04. 06. 2022

Svetovni dan okolja 5. junij obeležujemo z dnevi odprtih vrat Komunale Kranj

Svetovni dan varstva okolja praznujemo 5. junija. »Samo ena Zemlja« je bilo geslo stockholmske konference leta 1972. 50 let pozneje je geslo še vedno aktualno – Zemlja je naš edini dom in človeštvo mora varovati svoje omejene vire. Poudarek je na čistejšem, bolj zelenem in trajnostnem življenju, v sožitju z naravo. V to bodo morale biti..
04. 06. 2022

Prevoz na ogled 3D modela čebele - danes in jutri

Za vas smo organizirali e-prevoz na Centralno čistilno napravo Kranj, kjer se nam lahko pridružite na ogledu modela 3D čebele, na svetovalni stojnici, si ogledate čistilno napravo ali pa se v nedeljo pridružite na družinskem dnevu (igrala za otroke, poslikava obrava, palačinkomat) in pa v nedeljo, 5. 6. ob 17.00 prisluhnete pesmim Andreja..