29. 08. 2022

Bili smo na obisku - počitniško varstvo otrok LUK

Ponovno smo obiskali Medgeneracijski center Ljudske univerze Kranj kjer so izvajali počitniške aktivnosti za otroke.      Zakaj ločujemo odpadke? Kaj ne sodi v straniščno školjko? Kako s pomočjo stiskalnice zmanjšamo prostornino plastenke? Odgovore na vprašanja in priporočila o odgovornem ravnanju do okolja smo delili z..
22. 08. 2022

Prepoved uporabe pitne vode za zalivanje

Vse uporabnike pitne vode v Mestni občini Kranj in občinah Cerklje na Gorenjskem, Šenčur, Naklo, Preddvor (v naseljih Bašelj, Kokra, Mače, Potoče in Tupaliče)  in Medvode (v naseljih Moše, Dragočajna, Valburga, Smlednik in Hraše) obveščamo, da je zaradi suše in posledično zmanjšane izdatnosti vodnih virov, prepovedano uporabljati..
18. 08. 2022

Prepoved zalivanja VS Trstenik

Vse uporabnike, ki se oskrbujejo s pitno vodo iz vodovodnega sistema VS Trstenik v naseljih Povlje, Trstenik, Pangršica, Tenetiše, Golniška cesta 98 in 100, Čadovlje, Hraše pri Preddvoru in Tatinec obveščamo, da zaradi suše in posledično zmanjšanja izdatnosti vodnih virov, do preklica velja prepoved uporabe pitne vode za zalivanje zelenic..
05. 08. 2022

V gosteh v MC LU Kranj

Obiskali smo Medgeneracijski center Ljudske univerze v Kranju, kjer se izvajajo počitniške aktivnosti za otroke. Različne dejavnosti so namenjene otrokom starim od 6 do 12 let. Na lokaciji v LUK - medgeneracijskem centru – na Cesti talcev 7 v Kranju so se nam pridružili še otroci iz počitniškega varstva v OŠ Janeza Puharja.   Zavedamo..
04. 08. 2022

Obvestilo o varčevanju z vodo in prepoved

Vse uporabnike obveščamo, da je zaradi dolgotrajne suše izdatnost vodnih zajetij močno upadla. Pozivamo k skrajnemu varčevanju, saj vode primanjkuje že za osnovno oskrbo.   Do preklica zato velja prepoved uporabe pitne vode za zalivanje zelenic, polnjenja bazenov, polivanja cestišč in poti, pranja avtomobilov na domu, polnjenje gasilskih..
02. 08. 2022

Nov parkirni režim na Zlatem polju

Od 1. avgusta 2022 dalje na Zlatem polju v podconi C2-I velja režim kratkotrajnega parkiranja. Ob delavnikih bo tako možno parkiranje največ do ene ure, vendar pa bo treba čas prihoda na parkirišče ustrezno označiti. To za imetnike parkirnih dovolilnic in parkirnih abonmajev ne velja, saj so upravičeni do neomejenega parkiranja na tem..
21. 07. 2022

Razpisujemo kadrovske štipendije 2022/23

Komunala Kranj, d.o.o., je tretja največje komunala v Sloveniji in največje javno podjetje na Gorenjskem. Ustanoviteljice podjetja so Mestna občina Kranj ter Občine Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Medvode, Naklo, Preddvor in Jezersko. Naše poslanstvo je trajnostno gospodarjenje z viri in razvijanje celovitih ter kakovostnih rešitev za..
06. 07. 2022

Upravljanje komunalnih čistilnih naprav (KČN) na prispevnem območju reke Kokre

Med zadnjim vročinskim valom je veliko prebivalcev poiskalo osvežitev v reki Kokri. Kopalce zanima, ali je kopanje v reki varno. Na reki Kokri ni območij kopalnih voda, kjer bi se izvajal uradni monitoring. Mestna občina Kranj je v juniju naročila informativne meritve kakovosti kopalne vode, na lokacijah Kosorep in Huje.   Ker so vodostaji..
29. 06. 2022

Prepoved uporabe pitne vode za zalivanje

Uporabnike obveščamo, da zaradi visokih temperatur in sušnega obdobja prihaja do povečane porabe pitne vode in s tem zmanjšane izdatnosti posameznih vodnih virov. Do preklica velja prepoved uporabe pitne vode za zalivanje zelenic, polnjenja bazenov, polivanja cestišč in poti, pranja avtomobilov na domu ter polnjenje gasilskih cistern brez..