08. 12. 2022

Javno zbiranje ponudb za umetnine z razstave Smet-art

Zaradi velikega povpraševanja po umetninah iz razstave SMET-ART - rešene umetnine s smetišča, so se v Fundaciji Vincenca Drakslerja odločili za javno zbiranje ponudb. Več informacij dobite na povezavi tukaj ali v prodajalnah v starem mestnem jedru Kranja, kjer si umetnine lahko tudi ogledate (Kr'Štacuna (Maistrov trg 12), Kr'Zašij..
08. 12. 2022

Delavnica - izdelava okraskov za praznična drevesca

Vabimo vas na delavnico izdelave božično-novoletnih okraskov iz rabljenega blaga za polepšanje in okrasitev prazničnih drevesc. Delavnica bo potekala pod vodstvom šivilj Fundacije Vincenca Drakslerja v torek, 13. 12. 2022, med 15. in 16. uro v trgovini/šivalnici Kr'Zašij, Glavni trg 17, Kranj.     Blago je bilo zbrano tudi v okviru..
02. 12. 2022

Občankam in občanom Kranja čestitamo ob občinskem prazniku!

Jutri praznuje Kranj. Praznik Mestne občine Kranj je namreč na Prešernov dan, 3. decembra, na dan obletnice rojstva Franceta Prešerna. Rodil se je na današnji dan leta 1800 v Vrbi na Gorenjskem.

Test e-smetarskega kamiona

Z električnim smetarskim tovornjakom smo pobirali odpadke in testirali zmogljivosti. Več informacij, fotografij in zanimivosti najdete v članku na povezavi tukaj.

Razstava SMET-ART – rešene umetnine s smetišča je odprta

Razstava rešenih umetnin s smetišča SMET-ART je odprla svoja vrata. Ogledate si jo lahko v vseh treh trgovinah Fundacije Vincenca Drakslerja, v Kr'štacuni, Kr'zašij in Rokodelc. Slike, kipi in druge umetnine, ki so jih zavrgli ali podarili, bodo naprodaj od 10. decembra dalje.   Fundacija Vincenca Drakslerja skupaj s Komunalo Kranj..
30. 11. 2022

Vabljeni k ogledu kratkega filma - Izmenjevalnica oblačil

Vabljeni k ogledu posnetka dogodka Izmenjevalnica oblačil, ki ga najdete na povezavi spodaj. Dogodek je potekal 23. 11. 2022 v okviru akcije Evropski teden zmanjševanja odpadkov v organizaciji Komunale Kranj in Fundacije Vincenca Drakslerja ter s podporo LU Kranj.    https://youtu.be/CujqqyzJz3o
29. 11. 2022

SMET-ART - rešene umetnine s smetišča

Vabljeni na odprtje razstave SMET-ART – rešene umetnine, ki bo v četrtek, 1. 12. 2022, ob 14. uri v trgovini ponovne rabe Kr'štacuna, na Maistrovem trgu 1 v Kranju.    Fundacija Vincenca Drakslerja skupaj s Komunalo Kranj uresničuje zaveze zerowaste strategije o zmanjševanju odpadkov. Pri zbiranju še uporabnih predmetov na zbirnih..
17. 11. 2022

Tekstilni odpadki so iz mode - vabljeni v izmenjevalnico oblačil

Naj vas spomnimo, da v sredo, 23. 11. 2022, organiziramo 3. izmenjevalnico oblačil, tekstila, obutve in modnih dodatkov. Dogodek bo potekal v okviru letošnjega Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov (ETZO 2022) v sodelovanju s Fundacijo Vincenca Drakslerja in Ljudsko univerzo Kranj.    Datum: sreda, 23. 11. 2022 Ura:..
17. 11. 2022

Zapiramo vodo na pokopališčih

Vse obiskovalce Mestnega pokopališča v Kranju in pokopališča v Bitnjah obveščamo, da v petek, 18. 11. 2022, zapiramo vodo v fontanah.