07. 03. 2023

Vabilo na 22. tradicionalno čistilno akcijo in EKO teden

Mestna občina Kranj v sodelovanju z Zvezo tabornikov občine Kranj vabi v petek in soboto, 24. in 25. marca 2023, na 22. tradicionalno čistilno akcijo OČISTIMO KRANJ – Kranj ni več usran! Letos bo čistilno akcijo že tretjič zapored spremljal EKO teden, na katerem bodo z različnimi aktivnostmi ozaveščali o nujnosti varovanja..
15. 02. 2023

Podaljšajmo življenjsko dobo e-aparatom

Eden od najboljših načinov za zmanjševanje količin odpadkov je ponovna raba izdelkov. Predmetov, ki jih ne potrebujemo, še posebej če so še uporabni, ne zavržemo. Lahko jih take kot so ali pa z nekaj popravili uporabi nekdo drug. Med predmeti, ki jim s ponovno rabo lahko podaljšamo življenjsko dobo, so tudi električni..
14. 02. 2023

Zbirajmo odpadno jedilno olje

Vsake toliko časa se srečamo z večjo količino odpadnega jedilnega olja in pustni čas je s pripravo krofov in drugih pustnih dobrot pravo obdobje, ko se opomnimo, kako pravilno odložiti odpadno jedilno olje. Veliko ga konča v straniščnih školjkah ali odtokih, kar povzroča veliko škodo kanalizacijskemu omrežju (cevi, črpališča) ali pa..
23. 01. 2023

Zaščita vodomerov in vodovodnih priključkov pred zmrzaljo

Uporabnike vodovodnih sistemov opozarjamo na možnost zmrzali vodomera in vodovodnega priključka, zato poskrbite za ustrezno toplotno zaščito in občasen pretok vode. V zimskih mesecih se temperatura pogosto spusti pod 0° C in tam vztraja večino dneva. Posledice nizkih zimskih temperatur se kažejo tudi na pogosto poškodovanih vodomerih...
20. 01. 2023

Načini obveščanja o oskrbi s pitno vodo po občinah v 2023

Na zadnji strani računov, ki so jih uporabniki prejeli v januarju 2023 so objavljeni načini obveščanja na področju oskrbe s pitno vodo. Na slikovnem gradivu objavljenem v prispevku spodaj so navedene vsebine po občinah.
19. 01. 2023

Kam z novoletno smrečico po praznikih?

V predprazničnih dneh z veseljem postavljamo novoletne smrečice in jim namenimo poseben prostor v hiši. Po praznikih pa nas čaka pospravljanje okraskov iz skoraj gole naravne smrečice, če ste se odločili za naravno drevesce, ali pa razstavljanje umetne. V vsakem primeru se srečamo z vprašanjem kam z naravno in kam s poškodovano ali..
18. 01. 2023

Kam z ostanki hrane?

V letu 2021 je prebivalec Slovenije zavrgel v povprečju 68 kg hrane. Če ne veste kaj bi naredili z ostanki hrane po prazničnih pojedinah, jih "reciklirajte" v izvirne jedi.    Za vas smo izbrali dva okusna recepta. Dober tek!
06. 01. 2023

Novi parkomati in uporaba parkirne kartice MOK

Komunala Kranj je kot upravljalec parkirišč začela z menjavo parkomatov po Kranju. Na novih parkomatih ne bo več mogoče uporabiti parkirne kartice Mestne občine Kranj (MOK). Imetniki teh kartic bodo dobroimetje še lahko uporabljali na parkirišču Brioni pred občinsko stavbo in na parkirišču Zdravstveni dom – prva ura na tem..
23. 12. 2022

Srečno in čisto 2023 želimo!

Prinesemo srečo v kapljici vode, pospravimo tisto, kar v oči bode, skrbimo za čisto okolje in svet, tako želimo za cel planet.   Srečno, zdravo in čisto leto 2023 vsem uporabnikom želi Komunala Kranj!     Nekaj utrinkov iz leta 2022 v spodnjem prispevku objavljenem v Letopisu Gorenjskega glasa: