Komunala Kranj
04 28 11 300, 080 3555

Nove cene storitev ravnanja s komunalnimi odpadki in oskrbe s pitno vodo na področju Občine Šenčur

Na seji občinskega sveta Občine Šenčur so bile dne, 23. 11. 2017, potrjene nove cene oskrbe s pitno vodo, ki so začele veljati s 01. 12. 2017, in bodo zaračunane na računih, ki jih bodo uporabniki prejeli v naslednjem mesecu. Od oktobra 2017 pa veljajo spremenjene (nižje) cene storitev ravnanja s komunalnimi odpadki.

Vsi vodovodni sistemi so v lasti občine in z obnovitvami postajajo boljši in kakovostnejši, skladno s tem pa je višja tudi mesečna najemnina, ki jo Občina uporabi za investicije v sistem. Le-te so nujne zaradi ohranjanja realne vrednosti omrežja in vzdrževanja kvalitete omrežja. Prvo leto po potrditvi veljajo cene s poračunom, nato (od 1. 12. 2018) pa cene brez poračuna. Sprememba na položnici bo odvisna od obsega storitev, ki jih posameznemu gospodinjstvu zaračunava Komunala Kranj ter od količine porabljene vode.