Ostale dejavnosti

Načrt zimske službe in dežurne številke

Komunala Kranj izvaja zimsko vzdrževanje občinskih cest na območju Mestne občine Kranj. Zimsko službo vsako leto vzpostavimo od 15. novembra do 15. marca. Če vremenske razmere brez izvajanja zimske službe ne dovoljujejo prevoznosti cest in javnih poti, se čas delovanja zimske službe podaljša. Načrt zimske službe je dosegljiv na povezavi spodaj.

Načrt zimske službe 2017-2018

Nasvet vsem voznikom:

• umaknite svoja vozila s cest in omogočite prost prehod plugom in vozilom za posipanje,
  • očistite vhode v poslovne in stanovanjske stavbe,
  • če je le mogoče, se v času močnega sneženje ne odpravite na pot,
  • obvestite dežurno službo pluženja, če opazite nespluženi ali poledeneli del cestišča.

Pravilnik o rednem vzdrževanju javnih cest narekuje, da se pluženje cest začne, ko na glavnih cestah debelina snega presega višino 10 centimetrov, na drugih cestah pa 15 centimetrov.

Dežurna zimska služba Komunale Kranj je v polni pripravljenosti in dežurna oseba dosegljiva na 031 628 363.

plug_0.png